Eesti rannajalgpallikoondis tegi kaua oodatud debüüdi Euroliiga A-divisjonis.

Portugalis, Nazares lõppes 2022. aasta Euroliiga esimene A-divisjoni etapp. Esmakordselt astus Euroopa parimatega samas kõrgliigas üles ka Eesti rahvuskoondis.

(Photo by Jose Manuel Alvarez/BSWW)

Eesti rahvuskoondis loositi A-divisjonis kokku mitmekordse maailmameistri Portugali, Šveitsi, Poola ja Prantsusmaaga.

Esimesel etapil läksid sinisärgid vastamisi esmalt võõrustaja Portugaliga. Eesti debüütvärava lõi Rauno Nõmmiko, kes ka Eesti Portugali vastu 1:0 juhtima viis. Peale seda jätkus võrdne lahing kuni teise kolmandiku keskpaigani. Portugal asus 2:1 juhtima ja peale seda oli Eesti surve all. Kuigi Eesti omas veel mitmeid häid võimalusi, näitas tabloo mängu lõppedes 8:1 Portugali paremust.

PORTUGAL vs. EESTI 8:1
väravad: Leo Martins 3, Lourenqo 2, Pintado 2, Be Martins – Nõmmiko
Teises alagrupi mängus kohtus Eesti tugeva Poola koondisega. Esimesel kolmandikul panid poolakad koheselt teise käigu sisse ning lõid Eestile 4 vastuseta väravat. Kolmandiku viimasel minutil suutis Sander Lepik ühe tagasi lüüa. Teisel kolmandikul ei saanud eestlased hakkama Poola ründaja Pietrasiakiga, kes lõi veel kaks väravat ning mehe arvele kahe kolmandikuga juba 4 väravat. Viimane kolmas kolmandik jäi 1:1 viiki, kuid kogu mängu võitsid poolakad kindlalt tulemusega 7:2.
EESTI vs. POOLA 2:7
Sander LEPIK x2 – Ziober x2, Pietrasiak x4, Witkowski x1
Järgmine Euroliiga A-divisjoni etpp peetakse 08.09-11.09 Itaalias Algheros, kus Eesti kohtub Šveitsi ning Prantsusmaa koondistega.