Eesti rannajalgpallikoondis pääses kindlalt finaali, kuid jäi endiselt püsima B-divisjoni…

Eesti rannajalgpallikoondis tegi Itaalias, Terracina linnas toimunud Euroliiga finaalturniiril suurepärase turniiri, mängides ennast kindlalt finaali, kuid jällegi tuli otsustavas mängus tunnistada vastase paremust.

Eesti koondis, (Photo by Lea Weil)

Eesti rannajalgpallikoondis alustas Euroliiga B-divisjoni finaalturniiri kindla 4:2 võiduga Bulgaaria üle.

Eesti – Bulgaaria 4:2
Munskind, Rump x2, Lukk – Tsvetkov, Minlibajev (ov)

Ervin Stüf mängus Eesti – Bulgaaria. (Photo by Lea Weil)

Teises mängus läks Eesti vastamisi Rumeenia koondisega, kellele mäletatavasti kaotati 2015.aastal Pärnus toimunud Euroliiga finaalturniiri finaalis. Seekord saadi hoog kohe alguses sisse ning alistati Rumeenia kindlalt tulemusega 5:2.

Eesti – Rumeenia 5:2
Rump x3, Munskind, Juha – Bogdan, Jimmy

Meeskonna kapten Roman Minlibajev mängus Rumeeniaga  (Photo by Lea Weil)

Kolmandas kohtumises läks Eesti vastamisi tugeva Kreeka koondisega, kes veel eelmisel hooajal pallis kõrgeimas A-divisjonis. Kuigi mäng oli suhteliselt kinnine ei tekkinud Eesti koondisel suuri probleeme Kreeka ründajatega ja mängu lõppedes näitas tabloo Eesti võitu tulemusega 2:1 ning finaalikoht oli tõsiasi.

Kreeka – Eesti 1:2
Gkritzalis – Minlibajev, Rump

Eesti kaitse sai väga hästi hakkama Kreeka osavate ründajatega  (Photo by Lea Weil)

Kolmest mängust kolm võitu ja Eesti oli mänginud ennast viimase kolme aasta jooksul juba teistkordselt B-divisjoni finaali, mängima koha eest A-divisjonis. Finaalis astus Eesti vastu tugev Türgi koondis, kes oli oma alagrupis alistanud Inglismaa, Ungari ja Moldova.
Kuigi Eesti oli nii vaimselt, kui ka füüsiliselt mänguks valmis, suutis Türgi koondis väga targalt mängida ja võita esimesed kaks kolmandikku 2:0 ja 2:0 ning viimasele kolmandikule vastu minnes oli Eesti 0:4 kaotusseisus. Viimased 12 minutit oli Eesti ründavamaks pooleks ja kolmandik võideti tuelmusega 2:o, kuid sellest ei piisanud ja järgmisel hooajal mängib A-divisjonis Türgi koondis.

B-divisjoni FINAAL
Eesti – Türgi 2:4
Lepik, Kigaste – Yasin x2, Erkan, Cem Keskin

Oma debüüdi koondise eest teinud Joosep Juha mängus Türgi vastu. (Photo by Lea Weil)

Positiivse poolepealt suutis koondis näidata head distsipliini, lausa seitse meest said kirja värava ja koondise esisnaiper Ragnar “RAKU” Rump jagas B-divijoni väravaküttide edetabeli esikohta koos Inglismaa koondislase Clarke,i ja Türgi koondise ründaja Cem Keskin,iga kuue löödud väravaga.

Hat-trick ja 6 löödud väravat oli meie esiründaja Raku saldo lõppenud turniiril(Photo by Lea Weil)