Eesti rahvuskoondis ja Šveits pidasid Jõulumäel maha kaks sõpruskohtumist! (peatreeneri ja kapteni kommentaar)

Eesti rannajalgpallikoondis pidas nädalavahetusel 12/13. aprill, Jõulumäe liivahallis kaks sõpruskohtumist maailma tippmeeskonna Šveitsiga.

Kuigi mõlemas mängus suutis mänguliselt Eesti luua palju võimalusi, ei olnud realiseerimine siiski edukas ning mõlemas mängus saadi kindlad kaotused. Šveits näitas kvaliteeti ja ei jätnud oma võimalusi kasutamata võites esimese mängu tulemusega 9:3 ja teise 9:1.

Mõlemas mängus näitas individuaalset klassi üleeelmiste maailmameistrivõistluste edukaim väravakütt Glenn Hodel, kes lõi 9:3 võidu mängus lausa 6 väravat ja teises mängus veel 3. Mõlema meeskonna jaoks oli sõprusmängude eesmärk ettevalmistus mai lõpus algavaks Euroopaliiga hooajaks.

EESTI vs. ŠVEITS 3:9
Munskind, Rump, Kotter – Ott, Hodel 6, Spaccarotella, Capozzolo

ŠVEITS vs. EESTI 9:1
Hodel 3, Eliott, Knöpfli 3, Steinemann, Keller – Remmelgas

Peatreener Andreas Aniko kommentaar:

Esiemsed kaks kolmandikku olime kenasti mängus sees aga paraku on rannajalgpallis ka kolmas kolmandik ja see lagunes meil täielikult ära. Nägime nüüd ära need punktid millega peame veel kõvasti tööd tegema, et ka ise tempot dikteerida. Aga muidugi, kui sa mängid sellise maailmaklassi vastu nagu Šveits siis nemad kariastavad ära iga väiksemagi eskimuse.

Meil oli küll kaks mängijat puudu aga see poleks suures plaanis midagi muutnud. Jõulumäe hall on fantastiline võimalus treenida aastaringi, see aitab kindlasti edaspidi väga palju meie taseme tõusule kaasa. Siit läheb aina paremaks!

Selle hooaja eesmärk on ületada Euroliigas eelmise aasta tulemus, kus lõpetasime 10. kohal. FIFA MM valikturniiril on teha hea turniir ja püüda kohta 8 hulgas.

Kapten Kristian Marmor kommentaar

Mõlemad mängud olid väga sarnased. Jõudsime mõlemas mängus kaks kolmandikku kenasti nendega mängida aga jällegi siis kolmandal kolmandikul toimus lagunemine. Taseme vahe on nendega sellesmõttes ikka olemas, et väiksed eksimused nemad kasutava ära kohe, neil on muidugi väga oskuslikud mängijad kõik, et võivad väravaid lüüa igast positsioonist, nagu tänagi nägime löödi keskjoonelt käärlöögiga meile värav. Kaitsefaasis on meil ikka raskusi nende mängu mõjutamisega. Me ei tule sellega toime, kus vastased mängivad ülekaalus, kaasates ka oma väravavahi mängu. Sellega peame kõvasti tööd veel tegema. Juurde on kõvasti panna, peale analüüsima igaüks ka eraldi, et palju jääb veel enesekindluse taha aga küll tuleb, aega hooaja alguseni veel on.

Oli suurepärane rannajalgpalli nädalavahetus, kus sai nautida tipprannajalgpalli imelises hallis!